5 geriausi online įrankiai grafikos maketavimui
Facebook iliustracijos turi būti traukiančios dėmesį ir perduodančios teisingą žinutę. Tai galioja ir kuriant reklamos skydelius, ir paveikslėlius žinutėms ant fanų puslapio sienos. Nors tokį darbą geriausiai atliktų profesionalus grafikos dizaineris, tačiau jo paslaugos brangios, o pačias paprasčiausias iliustracijas neretai galime paruošti patys dar greičiau, nei parengsime užduotį profesionalui. Atrinkome keletą įrankių, su kuriais paruošite pačias paprasčiausias iliustracijas patys – jos visos veikia naršyklėje, todėl nereikės nieko instaliuoti. Ir, žinoma, arba visai, arba bent jų pagrindinės funkcijos yra nemokamos.
1. Canva
Tai pirmas ir pats patogiausias įrankis grafikai redaguoti – mūsų nuomone. Šiuo įrankiu taip pasitikime, kad mokome juo naudotis vaizdo ir dizaino Facebooke mokymuose! Jis tikrai paprastas, puikus, intuityvus bei lengvai suprantamas. Didžiausias Canva privalumas yra tai, kad jis turi daug šriftų, jau pritaikytų naudojimui ar sumaketuotų kaip užrašai. Taip pat galite rasti ir skirtingus išdėliojimus paveikslėliams bei nemokamų vaizdų. Jei reikia iliustracijos reklamai, galite išsirinkti jau sumaketuotą dizainą ir tiesiog pakeisti užrašą ar spalvas jame.
2. Pixlr Editor
Ši naršyklėje atsidaranti programa – lyg sumažinta Photoshop versija (kiek panaši į MS Paint arba Gimp). Joje galite redaguoti savo nuotraukas arba tiesiog piešti. Programėlė netgi turi galimybę naudoti sluoksnius. Ji visiškai nemokama ir parsisiųsti nereikia nieko. Pagamintus paveikslėlius galite išsaugoti į kompiuterį arba laikyti Pixlr interneto galerijoje. Vienintelis minusas tas, kad programėlės naudojimas labai panašus į įprastų grafinių redaktorių, tad jei nesate įpratę naudotis jais, gali būti sunkiau pradėti.
3. Vectr
Tai įrankis, skirtas kurti vektorinius paveikslėlius, jį galite parsisiųsti, tačiau tai nėra būtina – taip pat juo galite dirbti ir naršyklėje. Vectr teigia, jog jų privalumas tas, kad įrankiu naudotis paprasta ir ilgai netrunka išmokti. Taip pat savo sukurtais dizainais galite lengvai dalintis su bet kuo, nes kiekvienas failas turi savo nuorodą, kurios turinį gavėjas mato ‘preview’ pavidalu, kai jam išsiunčiama žinutė. Išsaugoti dizainą galite prisijungę prie Vectr sistemos.
4. Fotor
Fotor įrankis skirtas redaguoti nuotraukoms. Žinoma, tai ne Photoshop, tačiau juo naudotis gerokai paprasčiau. Patogu tai, kad prisijungę, iškart galėsite rinktis, kokį vaizdą norite gaminti – pvz.: skirtą socialiniams tinklams ar spausdinimui – ir pagal tai jums bus pasiūlytas dydis, todėl nebereikės ieškoti standartų – pvz.: kokie gi tie dabartiniai Facebook viršelio nuotraukos išmatavimai. Tiesa, naudojant šį įrankį, gali šiek tiek įsipykti šone ir apačioje matomos reklamos, tačiau vis tiek juo galite naudotis nemokamai.
5. Sumo Paint
Tai gana galingas ir nemažai funkcijų turintis naršyklės paveikslėlių redaktorius. Maloniai nudžiugins efektų kiekis bei skirtingi įrankiai, matomi ekrane, taip pat lengvai randamos ir plačios spalvų paletės. Teptukai bei kiti piešimo įrankiai siūlo didelį kiekį formų ir tekstūrų, taip pat galite dirbti su sluoksniais. Didelis patogumas tame, kad Sumo Paint palaiko drag&drop paveikslėlių atidarymą, jeigu juos laikote savo Sumo Paint paskyroje.